תאורת לד

פנו אלינו

תאורת לד היא טכנולוגיה חדישה יחסית שתופסת תאוצה בשוק התאורה ומוכיחה את עצמה כתאורה יעילה, חסכונית וידידותית לסביבה, פתרון עיצובי ופרקטי. סוגים, תקנים ויתרונות של תאורת לדים. הקשר בין יעילות תאורת לד לאיכות גוף התאורה בו היא מותקנת.

קטלוג גופי תאורה >>

תאורת לד

תאורת לד

תאורת לד

נורת לד היא התקן אלקטרוני מוליך למחצה המאפשרת מעבר זרם חשמלי בכיוון אחד. כשהזרם החשמלי עובר דרך נורת הלד, היא פולטת אור. נורת הלד פותחה בשנות ה-60, ומקובל השימוש בה למטרות הכוללות אור במגוון צבעים.

סוגי לדים

יש כיום שני סוגים של נורות לד:

  • נורות זולות המספקות בעיקר אור צבעוני לסימון וכוונון
  • נורות בעלות יכולת להפיק אור לא פחות חזק מזה שמפיקות נורות מהסוגים הקונבנציונליים.

ייעוץ תאורה

תקנים

קיימים תקנים מובילים לתאורת הלד, והם חשובים כדי לשמור על סטנדרט איכותי בתחום. תקנים המובילים מתייחסים לתפוקת האור, אורך חיי הנורה, מאפייני צבע האור ומבנה גוף התאורה הכולל את הנורה.

יתרונות תאורת הלד

תאורת לד שקועה

תאורת לד שקועה

לנורת הלד כמה יתרונות בולטים על פני סוגי תאורה אחרים:

  • היא מאפשרת תאורה במגוון של צבעים בנוסף לצבע הלבן המקובל
  • היא נחשבת ידידותית לסביבה, בין השאר מכיוון שהיא נטולת כספית
  • יעילותה (כלומר: עוצמת האור שהיא מפיקה ביחס לאנרגיה שהיא צורכת) נמצאת בעלייה, ובשנים האחרונות ניתן לראות כי היא אף עולה על זאת של סוגי נורות אחרים, עד כדי יעילות כפולה מזו שלהם. רק כ-15% מהאנרגיה של נורות הלד כיום מתבזבזת על ייצור חום במקום אור. כל זאת הודות לשיפור גופי התאורה שהיא קשורה בהם.
  • יתרון נוסף של נורת הלד הוא אורך חייה. הדרך המקובלת למדוד אותו היא מדידת הזמן העובר עד שעוצמת שטף האור יורדת ל-70% או 50% מעוצמתה ההתחלתית. לפי מדידות אלו, אורך חייה הממוצע של נורת לד לבן הוא 35,000 עד 50,000 שעות, ארוך באופן משמעותי ביחס לנורות מסוגים אחרים.

השוואת משך חיים של מקורות אור קונבנציונליים לתאורת לד

סוג תאורה משך חיים
ליבון 2,000-750 שעות
הלוגן 4,000-3,000 שעות
מטל הלייד 10,000-7,500 שעות
פלואורסצנט קומפקטי CFL 10,000-8,000 שעות
פלואורסצנט ליניארי 30,000-20,000 שעות
נורת לד לבן 50,000-35,000 (שימושי L70)

גופי תאורת לד

תאורת לד

נורת לד נבנית ישר לתוך גוף תאורה, וככל שגוף התאורה יעיל ומשוכלל יותר, כך יעילות התאורה עולה. מכיוון שנורת הלד רגישה לחום, חשובה יעילות הקירור שבהתקן תאורת הלד.

מהו הטרנד העיצובי המתאים לכם: קלאסי, טבעי, מינימליסטי או מודרני נקי? תוכלו לשדרג, ליצור אווירה ולהאיר כל חלל בעזרת גופי התאורה של BELLCO.

קטלוג גופי תאורה >>

תאורת לד למדרגות

תאורת לד למדרגותתאורה נאותה בחדרי מדרגות היא בעלת חשיבות גדולה ביותר. תאורה מתאימה צריכה לאפשר לעוברים בחדר המדרגות למצוא את דרכם ביעילות, בחיי היום-יום ועל אחת כמה וכמה במצבי חירום כמו שריפה שבהם צריכים דיירים או עובדים בבניין להתפנות ממנו דרך חדר המדרגות במהירות ובבטחה.

להמשך קריאה >>

תאורת לד למטבח

תאורת מטבחתאורת לד מתוחכמת הממוקמת היטב במטבח, יש בה הרבה יתרונות. התוצאה היא מטבח מואר בצורה יעילה, נעימה וחסכונית.

תאורת לד יכולה להיות ממוקמת בנקודות שונות במטבח ומכוונת לאזורים שונים בו, כראות עיניכם, והאפשרויות הן מגוונות מאוד. אורך חייהם של גופי התאורה הוא ארוך ביותר, כיאה לתאורת לד.

תאורת לד למטבח >>

תאורת לד בסלון

תאורת לד בסלוןשימוש בגופי תאורת לד בסלון פותח מגוון של אפשרויות עיצוב. באמצעות פריטים לא יקרים והתקנה די פשוטה תוכלו להפוך את החדר החשוב ביותר בביתכם לחלל מיוחד בעל אופי וחיים משלו. תאורת לד מהווה כלי נהדר שמאפשר לשלב עיצוב פנים, הום סטיילינג, ריהוט ופונקציונליות. בעזרת גופי תאורת לד תלויים או שקועים תוכלו להגדיר חללים בעלי תפקידים או אמירה עיצובית שונה, להוסיף צבעוניות, להדגיש אלמנט או רהיט מסוים  או להגשים כל פנטזיה עיצובית שבאה לכם לראש. להמשך קריאה >>

ייעוץ תאורה

להצעת מחיר:

Contact Us