אלומיניום לעיצוב פנים הבית

בעיצוב הפנים המודרני, קיים חיפוש מתמיד אחר חומרים זולים, זמינים ונוחים לשימוש. האלומיניום היא מתכת אשר עונה לכל הדרישות הללו, שכן היא מהווה מתכת זולה, זמינה ובעיקר קלה אשר ניתן להשתמש בה לעיצוב הבית במגוון צורות, כגון: תאורת לד לבית (תאורה נסתרת), יצירת סגסוגת עבור שימושים שונים, כיסוי וציפוי חללים שונים בבית ושימושים נוספים. לכן, כיום ניתן לנצלו למגוון תחומים. אז אם אי פעם שאלתם את עצמכם: מהו אלומיניום? איך ניתן לבצע שילוב חומרים וטכנולוגיה בעיצוב בתים, המאמר הזה הוא בשבילכם. 

רקע כללי: מהי מתכת האלומיניום?

כפי שניתן להבין מן הכותרת, האלומיניום הוא יסוד כימי, סוג מתכת, אשר נחשב למוכר מאוד ושימושי עקב תכונתו: צפיפות חומר נמוכה. במילים אחרות, האלומיניום הוא מתכת קלה מאוד, בייחוד יחסית למתכות אחרות ולכן הביקוש אליו הוא נרחב. האלומיניום אשר אנו מכירים היום ומשולבת במקומות שונים בבית או בעסק הוא לא אלומיניום "טהור", כלומר, מדובר בסגסוגת אלומיניום (שילוב של כמה מתכות או מתכת עם יסוד נוסף שאר מקנה לאלומיניום תכונות נדרשות מסוימות). 

מדוע בכלל להשתמש באלומיניום?

הסיבה העיקרית נעוצה בזמינות הרבה שלו ובמשקל היחסית נמוך שלה. בנוסף, כשאר יוצרים סגסוגת של אלומיניום עם מתכת או יסוד נוסף, מתקבלת מתכת אשר מצד אחד קלה ומן הצד השני חזקה יחסית לאלומיניום טהור.  האלומיניום, נחשב גם לגמיש יחסית ולכן הוא מושלם לעיצוב הבית. אין זה מפליא, כי מעצבי פנים רבים ואף אדריכלים בוחרים באלומיניום עבור המשימות ה"מתכתיות" שקיימות בבתי מגורים ובבניינים. 

למה יכול לשמש האלומיניום?

שימושים נפוצים של האלומיניום הם דלתות וציפויים שונים, אביזרים לווים לדלתות, כגון ידיות וכדומה, מסגרות של חלונות, ציפוי למעקה, ובתים של תאורת לד לבית ותאורה נסתרת. חשוב לציין בהקשר זה, כי עם עליית הפופולאריות של השימוש בתאורה נסתרת, עלה גם השימוש באלומיניום. 

איך הוא מגיע?

האלומיניום מגיע לרוב בפרופיל מוכן מראש, אשר באופן לא מפתיע מכונה פרופיל אלומיניום.  אולם אל דאגה! עקב השימוש הרב כאמור במתכת הקלה, קיימים פרופילים רבים ומגוונים ואף בהזמנה מראש (שיטוט קצר באינטרנט בין חברות אשר עוסקות בכך יוכיח זאת). ניתן לקחת לדוגמא פס תאורה מאלומיניום, או פרופילים לפרגולה, אשר מגיעים כבר מוכנים, כ"פרופיל", היישר לביתכם ללא מאמץ מיותר. 

מה חשוב לזכור בעת קניית אלומיניום?

ראשית, תמיד מומלץ להיוועץ במומחים כגון מעצבי פנים. הם, בניגוד אלינו, מכירים טוב את ההיצע בשוק ואת האפשרויות השונות של שימוש באלומיניום. שנית, עריכת סקר מחירים באינטרנט, אחרי שכמובן החלטנו מה אנו מעוניינים לרכוש. שלישית, הסתכלו מסביב, בדקו אילו דברים עשויים ממתכת אצלכם בבית – ייתכן מאוד שיהיה מדובר באלומיניום ואף לעיתים אותם דברים יצטרכו החלפה. טיפ אחרון – השתדלו להיות יצרתיים. נצלו את האלומיניום ואת הגמישות שלו.

 
הצטרפו למועדון
התקשרו אלינו: 03-6359708
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
    

 
הצהרת נגישותמפת אתרהצטרפות אל מועדון הלקוחות