אלגון אלומיניום

אלגון אלומיניום נקרא גם ציפוי אנודי או אנודייז. תהליך האלגון שונה בגמרי מתהליך ציפוי האלומיניום ומספק תוצאה אסתטית ביותר, עמידה לפגעי מזג האוויר ולא דורשת תחזוקה.

מהו אלגון?

אלגון אלומיניום הוא תהליך אלקטרו-כימי פשוט, שבו משתמשים בהידרוליזה. אלגון פותח לפני למעלה מ-50 שנים, ובו נוצר, בעזרת אלקטרוליזה, כיסוי הגנתי של תחמוצת מתכת על פני המתכת. שכבת ההגנה שנוצרת בתהליך האלגון הופכת לחלק מהמתכת, ולא ניתן לקלף ולהוריד אותה כפי שמורידים ציפוי בצבע. אורך חיי השכבה המוגמרת הוא בהתאם לעובייה: ככל שהשכבה עבה יותר, כך היא נשמרת יותר זמן.
אלגון הוא תהליך מקובל מאוד בתעשיית אלומיניום. תחמוצת האלומיניום – הנקראת גם אלומינה – היא קשה, מאריכת ימים, עמידה בפני פגעי מזג האוויר ומגינה על המתכת שבפנים. אפשר לצבוע את הציפוי בצבע, ואפשר גם לתת לו גווני ברונזה שונים במהלך תהליך האלגון. הכיסוי שנוצר הוא במבנה של נקבוביות רבות בצורת משושה, שמתמלאות בתחמוצת אלומיניום המשמשת כחומר איטום. ניתן להוסיף לה חומרים אוטמים נוספים במהלך תהליך האלגון.
לפי מה שידוע כיום, האלגון הוא תהליך ידידותי יחסית לסביבה. הוא אינו פוגע בשכבת האוזון ולא מעורבות בו מתכות כבדות.

יתרונות האלגון

לאלגון אלומיניום יש יתרונות רבים: בשל עמידותו, הוא יעיל במיוחד כשזקוקים לחלקי מתכת המשמשים בסביבה חשופה במיוחד לפגיעות פיזיות, לפגעי מזג אוויר ולפעולות ניקיון מסיביות. לכן השימוש בחלקים שעברו אלגון נפוץ במיוחד בתעשיית המטוסים ובחלקים הנמצאים ברחוב וחשופים לתנועה גבוהה ולמזהמים עירוניים. ברוב המקרים, אלגון פחות יקר מצביעה; ושקיפותו החלקית נותנת למתכת מראה נאה ועשיר מזה מתקבל בעזרת צביעה.
להבדיל מצבעים וציפויים אורגניים, הוא לא פגיע לקרינת השמש, ושכבת האלומינה מתפקדת גם כמבודד חשמלי. בשל היותו של הציפוי חלק מהמתכת, הוא אינו מתקלף, ולאחר שנים, כשפניו מוכתמות בשל לכלוך פגעי הטבע, די בפעולת ניקיון פשוט כדי להשיב אותו למצבו המקורי, ולא נדרש ציפוי מחדש, כפי שנדרש בשכבות צבע. אלגון אלומיניום שנעשה ברמה טובה ומקצועית יחזיק מעמד שנים רבות.
 

 
הצטרפו למועדון
התקשרו אלינו: 03-6359708
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
    

 
הצהרת נגישותמפת אתרהצטרפות אל מועדון הלקוחות