איזו תשתית צריך כדי לבנות גג סולארי

כאשר בוחנים את כדאיות התקנת גג סולארי, חשוב להבין מהן התשתיות השונות הדרושות להקמת מערכת סולארית על מנת שתהיה אפקטיבית. כדי שהמערכת תעבוד כראוי ותפיק חשמל בצורה טובה ישנם מספר דברים שחייבים להתקיים: גג בגודל מתאים, סוג גג מתאים וכן מתקן איכותי להנחת הפאנלים הפוטו וולטאים. המשיכו לקרוא ונעשה לכם קצת סדר בעניין.

גודל גג מומלץ עבור גג סולארי

גודל הגג המומלץ תלוי ישירות ביעילות המערכת הסולארית, כלומר כמה חשמל כל פאנל יכול להפיק וכמה חשיפה לשמש קיימת לפאנלים - ככל שהפאנלים ייחשפו ליותר שמש, כך יפיקו יותר חשמל. טכנולוגיית מערכות פוטו וולטאיות ממשיכה להתקדם כל הזמן כך שהתאים הטמונים בתוך הפאנלים של היום הם הרבה יותר יעילים מאלה שיוצרו לפני עשור, עד כדי כך שהטכנולוגיה העכשווית מאפשרת לכמעט כל בית ליהנות מהפקת חשמל חינמית (לאחר ההשקעה ברכישת המערכת כמובן).
יחד עם זאת עדיין ישנן המלצות בהתאם לטכנולוגיות הקיימות והן ששטח הפאנלים עצמם יהיה לפחות 60 מ"ר. אם הגג נקי מכל חפץ ושטחו לפחות 60 מ"ר אז כבר כדאי להשקיע במערכת פוטו וולטאית. אם שטח הגג אינו פנוי לחלוטין, בדקו כמה מהגג נותר פנוי ואם יש לפחות 60 מ"ר אז כדאי לשקול זאת. כמובן שבאופן כללי, ככל ששטח הפאנלים גדל מעבר ל 60 מ"ר כך תגדל תפוקת החשמל מהם, כך שניתן לא רק לכסות את עלויות החשמל שלכם אלא גם להרוויח על יתרת ייצור החשמל מהמערכת שלכם עם העברתה לחברת החשמל. רשות החשמל מעמידה לרשות הקהל הרחב מחשבון פשוט שיכול לתת לכם אינדיקציה טובה בהתאם לפרמטרים שונים כדי להחליט אם כדאי לכם להשקיע בטכנולוגיה זו: https://solarroofpua.co.il

סוג גג מומלץ עבור גג סולארי

באופן כללי, גג שטוח הוא אידיאלי להתקנת מערכת סולארית. הסיבה לכך קשורה לכך שגג שטוח מאפשר התקנה של הפאנלים בצורה אופקית כך שיוכלו לקלוט את מירב קרני השמש במשך רוב שעות היום. גג משופע יקבל שמש ישירה לאורך פחות שעות ולכן יהיה פחות אפקטיבי (ניתן לחפות על כך עם הגדלת שטח הפאנלים). כמו כן ההתקנה והעבודה על גג שטוח הן נוחות פשוטות, ומהירות יותר מאשר כל תצורת גג אחרת, למרות שמבחינה טכנית אפשר כיום להתקין על כל סוג גג, כולל רעפים, משופע, פחונים ועוד. 

סוג מתקן מומלץ להתקנת גג סולארי

קיימים סוגי מתקנים שונים בשוק, כמו לדוגמה מתקן מברזל. הבעיה עם ברזל היא שהוא נוטה להחליד עם הזמן, מה שיחליש את המתקן ככל שיעבור הזמן, עד כדי התפוררות וקריסה טוטאליות. אם רוצים למנוע זאת, יש צורך לטפל במתקן עצמו ציפוי ולוודא פעם בתקופה שאין חלודה באף מקום (אם לוקחים בחשבון שמדובר בעשרות מ"ר ואף מאות, הדבר יכול להוות טרחה לא קטנה).
חברת גלובל אל.סי. אס. פיתחה פתרון נהדר - מערכת מודולרית (כל החלקים הם סטנדרטיים וניתן להרכיב מהם כל גודל של מתקן בקלות רבה) המיוצרת מאלומיניום איכותי אל חלד. יתרון נוסף לשימוש באלומיניום הוא קלות משקל המאפשרת התקנה בטוחה על כל סוג גג כך שהכובד הכללי עליו הוא נמוך יותר משמעותית. גם שינוע והעלאת החומרים לגג תהיה קלה יותר מן הסתם. ההתקנה פשוטה כך שכל אחד יכול לבצע זאת - קל לשאת את כל החלקים לגג, קל להרכיב (כמעט כמו הרכבת לגו) ועוד. את המתקן המודולרי רוכשים לפי מטר להרכבה עצמית וניתן כמובן גם לרכוש מתקן שלם מוכן להנחה מהירה. כאן המקום לציין כי המתקן המודולרי של חברת גלובל הוא היחיד בישראל שנבדק ואושר על ידי מהנדס קונסטרוקטור מומחה, כך שאתם יכולים להיות שקטים שהמתקן תמיד יהיה חזק ועמיד במיוחד, ללא כל צורך בתחזוקה שוטפת ויתרה מכך אתם תקבלו גם אחריות ל-20 שנים. כמו כן, מדובר בייצור ישראלי, כך שאין צורך לייבא ולשאת בעלויות נוספות.
לפני שאתם מזמינים את המתקן הסולארי למערכת הפוטו וולטאית שלכם, בדקו כי אתם מקבלים אחריות ולכמה זמן, איך ואיפה מיוצרים הפרופילים, אם הפרופילים בעלי תו תקן, כמה זמן צריך לחכות לאחר ההזמנה עד האספקה (המערכת המודולרית של גלובל תמיד זמינה במלאי), האם המתקן בעל תעלות מובנות בפרופילים להעברת כבילה כמו זו של גלובל, האם המערכת מאובטחת נגד גניבות כמו זו של גלובל? אם אתם מעוניינים לחסוך צרות ולא מעט כסף, אל תתפשרו על מתקן אחר מזה של חברת גלובל.
 
הצטרפו למועדון
התקשרו אלינו: 03-6359708
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
    

 
הצהרת נגישותמפת אתרהצטרפות אל מועדון הלקוחות