גג סולארי - שאלות ותשובות

גגות סולאריים הופכים בשנים האחרונות לאופציה מעניינת ויותר נגישה בישראל. ריכזנו עבורכם מספר שאלות נפוצות ותשובות להן על מנת לסייע לכם בהבנת הנושא ולבחון האם גם לכם כדאי להתקין גג סולארי.

מה זה גג סולארי?

גג סולארי הוא למעשה מתקן המותקן על גג או משטח הכולל פנלים הקולטים את השמש והם מחוברים לקונסטרוקציה המהווה את התשתית. המערכת קולטת את קרני השמש וממירה אותם לחשמל. החשמל המיוצר יכול לשמש לצריכה ישירה בבית או להיות מועבר לחברת החשמל תמורת תשלום.
במדינת ישראל אנו זוכים לשמש רוב השנה ולכן זה רק הגיוני לנסות לנצל את כוחה להפקת חשמל. בעבר היכולת של פנלים סולאריים הייתה יחסית מוגבלת, היה צורך בשטח נרחב להתקנת מערכת שתפיק מספיק חשמל, העלות של המערכות הייתה מאוד יקרה, כך שמעטים יכלו לאמץ את הטכנולוגיה מעבר לשימוש לדוד שמש. כיום הטכנולוגיה בשלה הרבה יותר עד כדי מצב בו זה כבר אפשרי להתקין אותה גם על גג בית פרטי, יחד עם עלויות שירדו עם הזמן ויהפכו לנגישות. 

למה כדאי להקים גג סולארי?

כאמור כיום הטכנולוגיה מאוד מפותחת וגם גג בית רגיל מתאים להתקנת גג סולארי, שלא לדבר על גגות בניינים שגם שם הטכנולוגיה כדאית ביותר. בעזרת גג סולארי ניתן לייצר חשמל עד כדי כך שניתן לכסות את כל הצריכה הביתית ולמכור את עודפי החשמל לחברת החשמל. מערכת גג סולארית גם מפחיתה את התלות שלכם בחברת החשמל. כלומר גם אם תהיה הפסקת חשמל אזורית מכל סיבה שהיא, תמשיכו ליהנות מחשמל נקי ובחינם בביתכם. עם הבחירה בייצור חשמל עצמאי בעזרת טכנולוגיה סולארית, אתם מסייעים בהפחתת פליטת גזים רעילים מיצירת חשמל רגילה (שריפת פחם לדוגמא). אם רק מדובר בבית אחד, נכון שהאימפקט יהיה יחסית קטן, אך אם תכפילו זאת באלפי ומאות אלפי בתים, קיבלתם השפעה ניכרת וחיובית על איכות הסביבה. דבר אחרון, התקנת גג סולארי הוא תהליך יחסית פשוט ומהיר ולרוב לא מצריך קבלת היתרים. 

האם אפשר להקים גג סולארי על כל גג?

למעשה ניתן להתקין גג סולארי על כל גג, כל עוד יש בו מקום פיזי פנוי מספיק להקמת המערכת. גג סולארי מתאים וכדאי על גג בית פרטי, על גג בניין מגורים, על גג מפעל או בניין ציבורי ועוד.

האם יש צורך בהיתר בניה להקמת גג סולארי?

החוק קובע שעבור הקמת גג סולארי עד 7000 מטר רבוע ועד הפקה של 700 קילו וואט, קיים פטור מלא מקבלת היתר. 

כמה עולה גג סולארי?

העלות תלויה ישירות בגודל המתקן, כלומר ככל ששטח הגג הסולארי גדול יותר כך העלות תהיה גדולה יותר מאחר והיא מכילה יותר פאנלים פוטו-וולטאיים. חשוב להבין גם שככל שהגג הסולארי גדול יותר, כך הוא יפיק יותר חשמל לצריכה ולהכנסה. המדינה מעוניינת לעודד את הקמת הגגות הסולאריים בישראל, ולכן העבירה חוקים רבים המציעים פטור מהיתרים, פטור ממיסים, מדיווח למס הכנסה, מע"מ, פטור מהיטל השבחה וארנונה ועוד, כך שיש לקחת בחשבון רק את עלות המתקן והתקנתו (כאמור עד 700 KW ושטח של 7000 מ"ר). 

האם אפשר גם להרוויח כסף מגג סולארי?

בהחלט! בין אם צריכת החשמל שלכם נמוכה או גבוהה, תוכלו במינימום לצמצם את עלויות החשמל שלכם בצורה דרמטית או למכור את יתרת הפקת החשמל לחברת החשמל ולהרוויח לא מעט כסף.
לדוגמא, הקמת גג סולארי על שטח של 100 מ"ר בלבד עם הספק של כ-10 KW יכולה להפיק הכנסה של כ-7500 ש"ח בשנה שזה 3000 ש"ח יותר מעלות הצריכה הממוצעת של משק בית בישראל. כלומר לאחר שאת כל צריכת החשמל שלכם תקבלו בחינם דרך הגג הסולארי שלכם, עוד תקבלו 3000 ש"ח מחברת החשמל בכל שנה. וזה לא הכל, מעבר לכסף גם תחסכו לסביבה כמעט 10 טונות זיהום!

למי פונים להקמת גג סולארי?

קיימות מספר חברות בישראל שמציעות שירות הקמת גג סולארי. כדאי לבדוק ולקבל הצעות מחיר מכמה גורמים ולהשוות. חשוב כמובן לבדוק את איכות הפנלים ושאר חלקי המערכת, האם מדובר בחברה מוכרת, האם קיימת אחריות מספקת, זמן אספקה ואופן ההתקנה. חשוב לבדוק גם את איכות המתקן עליו מונחים הפאנלים הסולאריים.
בשוק קיימים פתרונות שונים של תשתיות לפאנלים סולאריים, וחברת גלובל אל.סי.אס. היא היחידה שמציעה פתרון של מתקן מודולרי המאפשר התקנה מהירה, מערכת עשויה אלומיניום איכותי שלא מחליד עם תעלה מובנית להרכבת הפאנלים הסולאריים, בעלת תקן של מכון התקנים הישראלי,בעלת אישור מהנדס קונסטרוקטור וכמובן מסופקת עם תעודת אחריות לא לשנה, לא לשנתיים אלא ל-20 שנה.
 
הצטרפו למועדון
התקשרו אלינו: 03-6359708
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
    

 
הצהרת נגישותמפת אתרהצטרפות אל מועדון הלקוחות