הקמת גג סולארי - המדריך המלא

מהו גג סולארי

בישראל שטופת השמש, ניצול אנרגיית השמש מוכר בעיקר בתחום דודי השמש המותקנים על גגות רוב הבתים ומספקים לנו מים חמים ללא צורך בשימוש בחשמל (מלבד כמה ימים בחורף). גג סולארי הוא בעצם הרחבה של רעיון בסיסי זה, רק שבמקום לשמש רק לחימום מים, נוכל לייצר חשמל עבור השימוש הביתי באמצעות התקנה של קולטי שמש רבים יותר (אפשר גם על כל הגג) 

מדוע להקים גג סולארי

ישנן סיבות רבות למה כדאי להקים גג סולארי:
  • הפחתת עלויות חשמל או ביטולן
  • אין תלות בחברת החשמל, תקלות אזוריות וכדומה. ייצור החשמל הוא עצמאי.
  • אם מייצרים עודף חשמל, כלומר יותר ממה שאתם צורכים, אפשר למכור את העודפים לחברת החשמל ולקבל על כך כסף
  • ייצור חשמל עצמאי עם גג סולארי הוא ירוק, אינו מזהם, אינו פולט גזים רעילים. אם חשובה לכם איכות הסביבה, אז מדובר כאן בפתרון הטוב ביותר. 
  • גג סולארי אינו נראה, אם מוקם על גג שטוח, אינו משנה את אופי הבניין, על גג רעפים זה יכול להיות אפילו מאוד יפה. חברות שונות בעולם כיום מייצרות אפילו רעפים קולטי שמש שנראים כמו רעפים רגילים אך מייצרים חשמל בפועל.

התפתחות טכנולוגית בתחום הפאנלים הסולאריים בעשור האחרון

עבור התקנת פאנלים סולאריים על גגות, הטכנולוגיה בה עושים שימוש היא פוטו-וולטאית, כלומר המרה ישירה של אור השמש לאנרגיה חשמלית. בעבר, הנצילות הנמוכה של מערכות כאלה יחד עם עלויות ייצור גבוהות, הפכו את השימוש בהן לפחות כדאי במגזר הפרטי. טכנולוגיה זו ממשיכה להתפתח, גם מאחר וקיים עידוד ממשלתי בנושא, קרן מחקרים, ובעקבות כך, הנצילות ממשיכה לעלות, כך שכיום היא נמצאת ברמה מאוד כדאית למגזר הפרטי.  

הקמת גג סולארי - עלויות

העלות כמובן תלויה במידה רבה בגודל הגג, כלומר כמה מ"ר קיים שניתן להתקין בו פאנלים סולאריים, וההכנסה עולה בהתאם. בעשור האחרון חלה ירידה גדולה במחירי הפאנלים לגגות סולאריים עד כ-70% ממה שהיו נהוג אז. כמו כן, המדינה מעוניינת לעודד ייצור חשמל פרטי, כך שקיימים גם פטורים ממיסים שונים, מס הכנסה, מע"מ, היטל השבחה וארנונה מה שהופך את העסקה לכדאית מאוד.

פוטנציאל הכנסה מגג סולארי

פוטנציאל ההכנסה תלוי במספר גורמים: גודל הגג ויכולת הייצור של חשמל מהמערכת וכמובן הצריכה שלכם. לדוגמה, בעזרת מחשבון של חברת החשמל ניתן לחשב שעבור גג של 150 מ"ר תוכלו להרוויח כל שנה סכום של כ- 11,000 ש"ח ממכירת עודפי ייצור חשמל מהמערכת הסולארית שלכם לחברת החשמל, זאת לאחר צריכת החשמל שלכם.

תפקידו של אגף אנרגיות מתחדשות ברשות החשמל 

תפקידו של אגף אנרגיות מתחדשות ברשות החשמל היא לבחון, לחקור ולעודד את המעבר לשימוש באנרגיות מתחדשות בישראל, למשל אנרגיה סולארית, טורבינות רוח, ביוגז, ביומסה והידרואלקטרי. האגף גם אחראי להנפקת רישיונות ייצור לגופים שונים. 
באתר האגף תוכלו למצוא חומרים והסברים רבים לגבי האנרגיות המתחדשות השונות וכן לגבי התהליכים השונים לקבלת היתרים. עבור גגות פרטיים קיים פטור מהוצאת היתר בנייה להקמת גג סולארי עד 7,000 מטר מרובע (700 קילו וואט).

הקמת מערכת סולארית - איך מתחילים

אם יש לכם גג, זו כבר התחלה טובה.
כעת, בדקו בעזרת המחשבון של חברת החשמל מהו פוטנציאל ההכנסה של הגג שלכם. אם מדובר בגג משותף בבניין דירות, תצטרכו להשיג את הסכמת מרבית הדיירים לפני שאתם מתקינים גג סולארי.
לאחר מכן בוחרים בספק או חברת התקנה ומכאן הדרך להקמת הגג הסולארי היא קצרה מאוד.

איך מתאימים את המתקן הסולארי לגג \ שטח שלי

קיימות אופציות רבות כמובן, אך האפשרות הקלה ביותר והמשתלמת ביותר, היא של חברת גלובל אל. סי. אס. 
חברת גלובל אל. סי. אס מומחית בייצור פרופילי אלומיניום למערכות סולאריות. החברה בעלת ניסיון רב בפיתוח ייצור ותכנון של פרופילי אלומיניום ומערכות אלומיניום, והיא המובילה בארץ לאספקת קונסטרוקציות מאלומיניום לענף הסולארי. מערכת הפרופילים להתקנת הפאנלים הסולאריים הינה מודולרית ומיועדת להתקנה קלה ומהירה בשטח. המערכת מותאמת לגג שטוח, גג רעפים, גגות רפתות ולולים ועוד. את המערכת ניתן לרכוש לפי מטר ולהרכיב לבד או לחילופין לרכוש מתקן כאשר הוא כבר מוכן להנחה בשטח. מערכת הקונסטרוקציה הסולארית מבית גלובל הינה היחידה שנבדקה ואושרה ע"י קונסטרוקטור מומחה - דבר המבטיח עמידות ואריכות ימים, וכמובן שקט נפשי. עצם היותה מודולרית מפחיתה את העלות לצרכן מאחר והחלקים מיוצרים מראש לפי מידות סטנדרטיות. 

היכן מיוצרים פאנלים סולאריים

כיום מיוצרים פאנלים סולאריים במדינות רבות בעולם וכמובן גם בישראל. 

היכן מיוצרות התשתיות עליהן מניחים את הפאנלים 

התשתיות לרוב מיוצרות בישראל עבור השוק הישראלי. חברת גלובל אל. סי. אס. מתמחה בייצור פרופילי אלומיניום מסוגים שונים וגם ספק מוביל בישראל עבור מתקנים לאנרגיה סולארית. המתקנים של גלובל  מיוצרים בהתאם לדרישות החוק והם היחידים בישראל שנבדקו ואושרו על ידי קונסטרוקטור מומחה בתחום.

הקמת מתקן סולארי היא עסק כלכלי והשאיפה היא להחזר השקעה מהיר במינימום תחזוקה. הקפידו על התקנה איכותית. לייעוץ ומידע - צרו קשר.

 
הצטרפו למועדון
התקשרו אלינו: 03-6359708
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
    

 
הצהרת נגישותמפת אתרהצטרפות אל מועדון הלקוחות