התקנת פאנלים סולאריים - המדריך המלא

פאנלים סולאריים כיום מהווים פתרון של ממש לא רק לחימום מים בבית אלא גם להפקת חשמל מאנרגיית השמש לשימוש ביתי נוסף ואף למכירת חשמל עודף לחברת החשמל. המדינה מציעה תמריצים שונים בניסיון לדרבן בעלי בתים, מפעלים ובניינים לחבק את הטכנולוגיה בניסיון להפחית את זיהום האוויר והתלות ביצירת חשמל ממקורות מזהמים. השאלה היא האם באמת כדאי לצרכן הפרטי להשקיע במערכת סולארית ואיך עושים זאת נכון. מעוניינים לדעת? המשיכו לקרוא.

האם כדאי להתקין מערכת סולארית?

פעם התשובה לשאלה זו הייתה שלילית בגלל העלות הגבוהה של הפאנלים הסולאריים ותפוקה יחסית נמוכה של מערכות אלו, אך מאז, הטכנולוגיה התפתחה פלאים ומחירי הפאנלים והתשתיות ירדו באופן משמעותי יחד עם מערכות הרבה יותר יעילות כך שהכדאיות כיום כבר לא מוטלת בספק. ישנם עדיין מצבים בהם התקנת מערכת פוטו-וולטאית לא תהיה כדאית מאחר ונדרש שטח מינימלי בגג עם כמות מינימלית של פאנלים כדי שהפקת החשמל תכסה את עלות ההתקנה. עלות ההתקנה כוללת את כל הרכיבים: פאנלים, מתקן להנחת הפאנלים, כל שאר הרכיבים של המערכת, חיבור המערכות, וכן כמובן עלויות כוח אדם. לפי החישובים כיום בהתבסס על יכולות של מערכות פוטו-וולטאיות חדשות, השטח המינימלי הדרוש להתקנת גג סולארי עומד על כ-60 מ"ר שזה באמת לא שטח גדול. כלומר כיום כמעט בכל גג כבר כדאי להתקין גג סולארי ולהפיק חשמל ירוק ובכך להפחית או לבטל לחלוטין את עלויות השימוש בחשמל בבית, במשרד או במפעל. רשות החשמל מציעה מחשבון פשוט וקל לבדיקת כלכליות התקנת גג סולארי על פי שטח פנוי בגג, מיקום בארץ, והסביבה המידית (בניינים נמוכים, גבוהים או מעורבים). לאחר הכנסת הנתונים תקבלו אומדן מדויק למשל:
עבור שטח גג פנוי של 60 מ"ר במרכז הארץ בסביבת בניינים מעורכת, תקבלו הכנסה שנתית משוערת של ₪4,514 (לעומת הוצאה ממוצעת למשק בית של 4,500 ₪). כמו כן, תזכו להגן על הסביבה מ-5.82 טון זיהום. אתר בדיקת כדאיות של רשות החשמל: https://solarroofpua.co.il
בנוסף חשוב לציין שכל עוד המערכת הסולארית מותקנת על גג פרטי, קיים פטור מהיתר בנייה עד 7,000 מ"ר (700 קילו וואט). בנוסף יש פטור דיווח למס הכנסה, מע"מ, מהיטל השבחה, ארנונה ועוד. 

איך מוכרים את החשמל לחברת החשמל?

בעבר הייתה קיימת אפשרות של הסדרה מול חברת החשמל באמצעות מונה נטו כאשר יתרת הייצור של החשמל של המערכת הסולארית (לאחר השימוש הפרטי) הייתה מועברת לחברת החשמל תמורת תשלום. בשלב זה הסדרת מונה נטו הסתיימה אך ייתכן שרשות החשמל תגדיל את המכסות בעתיד. 
עכשיו האופציה שנותרה היא של רגולציה תעריפית שמאפשרת למכור את כל ייצור החשמל של המערכת הסולארית של הבית לחברת החשמל בתעריף קבוע מראש. ניתן גם לקזז את השימוש הביתי בחשמל מחשבון החשמל בדומה להסדרת מונה נטו. רגולציה זו מיועדת למערכות של עד 1000 מ"ר (100 קילו וואט). עבור מתקנים ביתיים עד 15 קילו וואט, אין דרישה להתקנת מונה ייצור וההתחשבנות מול חברת החשמל תהיה אך ורק לפי הזרמת חשמל. 

האם אפשר להתקין מערכת סולארית לבד?

באופן כללי, נדרש ידע טכני להתקנה וחיבור מערכת סולארית והדבר מחייב שימוש בבעלי מקצוע וחברות המתמחות בהתקנת גגות סולאריים. אילו רכיבים ישנם במערכת סולארית? פאנלים פוטו-וולטאים, מתקן להנחת פאנלים, ממיר מתח וזרם מזרם ישר לזרם חילופין, מונה ייצור חשמל, מונה צריכת חשמל.
אם המטרה שלכם היא להוזיל עלויות, וזה כמובן תמיד מבורך, ניתן להגיע למטרה זו אם תבחרו את הרכיבים בצורה נכונה. לדוגמה, מערכת הפרופילים עליהם מונחים הפאנלים הסולאריים. חשוב לבדוק מי מייצר את המתקן ואם יש לו תו תקן ישראלי, אישור קונסטרוקטור וכמובן אחריות לשנים רבות. מתקן באיכות נמוכה עשוי להתבלות במהירות, להחליד (אם מיוצר ממתכת שאיננה אלומיניום) ולהגיע לכשל שיביא לנזק כלכלי רב. חברת גלובל אל.סי.אס מציעה פתרון של מתקן מודולרי המאפשר התקנה קלה ומהירה, מיוצר מפרופילי אלומיניום איכותיים שאינם מחלידים, עם תעלה מוכנה להרכבת הפאנלים הסולאריים, תקן של מכון התקנים הישראלי, אישור מהנדס קונסטרוקטור וגם אחריות ל-20 שנה.

איפה ניתן לקבל ייעוץ מקצועי להתקנת פאנלים סולאריים?

כפי שראינו קודם, חברת חברת גלובל אל.סי.אס מתמחה בתחום זה ותשמח להעמיד לרשותכם את הידע המקצועי להתקנת פאנלים סולאריים. החברה היא המובילה בישראל לאספקת קונסטרוקציה מאלומיניום לענף הסולארי. המערכת המודולרית של החברה מתאימה לכל גג, שטוח, רעפים, רפתות, מפעלים ועוד ונמכרת לפי מטר, להרכבה עצמית או כמתקן מוכן להנחה על הגג בהתאם לדרישת הלקוח ולנתונים של הגג. החברה מתכננת את המערכת המודולרית ומספק שרטוטי הרכבה ומפרט מלא ללא כל עלות נוספת, כחלק מהשירות.   המערכת של חברת גלובל אל.סי אס. היא הפתרון האידאלי למערכת הסולארית שלכם ומאפשרת התקנה מהירה (חיסכון בזמן עבודה וכוח אדם), נמצאת תמיד באספקה מהירה, מותאמת באופן מושלם לכל סוג של פאנל סולארי ובטוחה נגד גניבות ופריצות בעזר מחברי מגן מיוחדים.
 
הצטרפו למועדון
התקשרו אלינו: 03-6359708
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
    

 
הצהרת נגישותמפת אתרהצטרפות אל מועדון הלקוחות