כדאיות מערכת סולארית ביתית

רבות מדובר בשנים האחרונות על הפקת אנרגיות שלא ממקורות מזהמים – אנרגיות ירוקות \ אנרגיות מתחדשות. אחת האפשרויות היעילות במיוחד בישראל, היא הפקת חשמל מאנרגיית השמש. כיוון שישראל היא מדינה שטופת שמש, ניצול האנרגיה והפקת חשמל ממנה הם דברים מתבקשים.
כיום ניתן להקים מערכת סולארית גם על גגות בניינים פרטיים, ולא רק על גגות מבני תעשייה או בשדות פתוחים. על כדאיות הקמת מערכת סולארית ביתית והכדאיות במהלך  - במאמר זה.

מערכת סולארית ביתית – צמצום עלויות חשמל או ביטולן

אחת הסיבות העיקריות המשפיעות בעיקר על התקציב המשפחתי היא הפחתה משמעותית בעלויות החשמל, ולעיתים הן אף מגיעות לכדי ביטול מלא. אמנם העלות של הקמת המערכת היא לא מבוטלת, אך בטווח הרחוק, זה משתלם מאוד מבחינה כלכלית.
כמו כן, כיום העלויות של הקמת מערכות סולאריות, נמוכות משמעותית ממה שהיה פעם, גם בגלל שהטכנולוגיה התקדמה ואפשרה להוזיל עלויות ייצור, וגם בגלל שהמדינה מעוניינת לקדם הקמת גגות סולאריים ולכן נותנת פטורים ממיסים שונים כגון מס הכנסה, מע"מ, היטל השבחה ועוד.

יצור חשמל עצמאי עם מערכת סולארית ביתית

מהרגע בו התחלתם לייצר חשמל באמצעות המערכת שלכם, אתם לא תהיו תלויים יותר בקבלת חשמל מחברת החשמל. כמו כן, גם במקרים של תקלות אזוריות או מקומיות ביישוב שלכם לא ישפיעו עליכם יותר ולא תיאלצו להמתין לתיקון של הטכנאים של חברת החשמל. הדבר משמעותית במיוחד בימי החורף, כאשר מזג האוויר גורם לתקלות רבות, או בקיץ כאשר יש עומס רב על מערכת החשמל בגלל שימוש יתר במזגנים לדוגמה.

מכירת עודפי חשמל מייצור חשמל במערכת סולארית ביתית

יתרון נוסף שקשור לכסף שלכם, הוא שאם המערכת שלכם יצרה עודף חשמל, מעבר לצריכה הביתית הרגילה שלכם, תוכלו למכור אותו לחברת החשמל ולקבל על כך תשלום. כך תוכלו אף יותר ליהנות מהמערכת שלכם ולהרוויח.

הקמת מערכת סולארית ביתית תורמת לאיכות הסביבה

כפי שנאמר קודם, הנושא של איכות הסביבה בעיקר בתחום האנרגיות מקבל קדימות כיום בגלל שהבינו שהמשאבים כל כדור הארץ הולכים ואוזלים מצד אחד, ומצד שני הזיהום אותו יוצרים בני האדם הולך וגודל מה שמביא לשינויים מרחיקי לכת שמשפיעים כבר היום על איכות החיים שלנו (זיהום אוויר, זיהום האדמה ועוד).
ככל שיוקמו עוד ועוד גגות סולאריים, או מערכות אחרות לניצול אנרגיה ירוקה, כך תפחת התלות במשאבי כדור הארץ, ויהיו פחות גורמים מזהמים.

מערכת סולארית לא פוגעת בעיצוב המבנה

אם אתם חוששים מכך שהמערכת תהיה מסיבית מדי ולא תיראה טוב, דעו שכיום עיצוב התשתיות והפאנלים עצמם הולך והופכים למעודנים יותר, ואין חשש לכך שהמערכת תאפיל על העיצוב החיצוני של המבנה.
כמוכן, ישנן אף חברות בעולם המייצרות פאנלים סולאריים בצורת רעפים, כך שהם כלל לא נראים כמו מערכת סולארית, אך בפועל הם מייצרים חשמל.

תהליך הקמה של מערכת סולארית ביתית

על מנת להתחיל את התהליך של הקמת מערכת סולארית, עליכם לדעת את גודל הגג שלכם. השלב הבא הוא בדיקת פוטנציאל ההכנסה של מערכת סולארית לפי גודל הגג שלכם, אותה ניתן לבצע בעזרת המחשבון של חברת החשמל .
שימו לב, שאם מדובר בגג משותף בבניין דירות, תצטרכו להשיג את הסכמת מרבית הדיירים לפני שאתם מתחילים בהקמת הגג.
לאחר הבדיקות, בוחרים בספק או חברת התקנה ומכאן הדרך להקמת הגג הסולארי היא קצרה מאוד.
חשוב לוודא כי מי שמתקין לכם את הגג מקים תשתיות איכותיות, בעדיפות לשימוש בתשתית אלומיניום לגג סולארי, כך שהיא תהיה חזקה מספיק, עמידה לאורך זמן, שלא תחליד ושהתחזוקה שלה תהיה מינימלית.
 
הצטרפו למועדון
התקשרו אלינו: 03-6359708
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
    

 
הצהרת נגישותמפת אתרהצטרפות אל מועדון הלקוחות