פרגולות

התפתחות הפרגולות

פרגולה היא למעשה סוג של סוכה שהתפתחה מהמנהרות הירוקות של גני הרנסנס המאוחרים של ימי הביניים, כפתרון קירוי או הצללה לשבילים, פינות ישיבה או מעבר. הפרגולה לרוב הורכבה מעמודים תומכים, קורות צלובות, קירוי סריג פתוח ועליו גפנים או צמחיה מטפסת אחרת. פרגולות מהמאות ה-18 וה-19 נבנו על קירות לבנים או על עמודי אבן עם קורות צולבות חזקות.
הפרגולה המודרנית עברה שינויים גדולים והפכה לקלה ומהירה להרכבה. הפרגולות של היום עשויות לרוב מעץ, ברזל או אלומיניום. מבנה הפגולה משתנה בהתאם למיקומה ויכול להוות יחידה נפרדת, הרחבה של בניין, הגנה למרפסת פתוחה או גג, ואף קשר בין שני מבנים.

סוגי פרגולות

פרגולות מעץ

לפרגולות עץ חסרונות רבים:
  • העץ רגיש לפגעי מזג האוויר ומזיקים
  • אבדן הגוון והצבע של העץ
  • התכופפות מחום או מגשם של הקורות והסרגלים
  • העץ מתבקע או נסדק
  • פרגולות מעץ דורשות אחזקה קבועה, הכרוכה בתיקונים ובצביעה כל שנה

פרגולות מאלומיניום

  • אלומיניום הוא קל וחזק
  • פרגולת אלומיניום לא מחלידה
  • אלומיניום לא דליק
  • ניתן לקבל פרגולת אלומיניום במספר רב של גוונים ואף בגימור דמוי עץ אלומיניום
  • נשמר לשנים רבות בלי כל צורך בתחזוקה

פרגולות חשמליות

ההבדל העיקרי בין הפרגולות החשמליות לקבועות הוא היכולת של הפרגולה החשמלית לשנות את צורתה ואת זווית הרפפות כדי לאפשר הגנה מקרני השמש בשעות שונות של היום ובעונות שונות בהתאם לרצון המשתמשים: לשנות זויות, לפתוח ולסגור את הפרגולה כמה ואיך שבא לנו.
כל זה נשמע מצוין, ואילו צריך להבין, שפרגולה מורכבת ומתוחכמת היא למעשה מכונה שלמה עם מנוע חשמלי ורכיבים שעובדים ונשחקים והמשמעות של רכישת פרגולה חשמלית לבית היא שיש לקחת בחשבון דברים שאולי לא חשבתם עליהם קודם.

פרגולה פתוחה

פרגולה פתוחה היא למעשה מבנה ללא כיסוי המשמש ליופי בלבד שאינו מאפשר שליטה על כמות האור והצל ואילו מאפשר אוורור מקסימאלי ויציאת אוויר חם כלפי מעלה.
כולנו מכירים את הדילמה הקשורה למזג האוויר הישראלי. בקיץ פשוט בלתי אפשרי להיות במרפסת או בגינה ללא צל, אולם בחורף אין דבר נעים יותר מלהתחרדן תחת השמש. אז מה עושים?
בין פתרונות הקירוי לפרגולות קיימת האפשרות של פתיחה וסגירה של החלק העליון על פי הצורך. קירוי זה יכול להיות מזכוכית, תריסי אלומיניום או אפילו בד המצויד בפרופילי אלומיניום בקצוות אשר מספקים קשיחות ויוצרים קפלים כך שגג הפרגולה פשוט מתקפל, כמו אקורדיון. הפתיחה והסגירה של הקירוי יכולה להתבצע באופו ידני או באמצעות שלט, אם מדובר בפרגולה חשמלית.

עיצוב הפרגולה

קיימים אין ספור עיצובים של פרגולות המשלבות חומרים וקונספטים שונים: מתכת עם עץ, אלומיניום וזכוכית, קירוי במבוק או בד. דמיון האדריכלים והמעצבים ממריא למרחקים.
תכנון הצורה והמבנה של הפרגולה מתבצע בהתאם לעיצוב הבית כולו, תכנון הגינה וריהוט הגן. הפרגולה לעתים מהווה נושא מרכזי בעיצוב החזית של הבית או אלמנט מרכזי של אדריכלות נוף. גם הפונקציונליות של הפרגולות עוברת מטהמורפוזות ולפתע אנו מגלים פרגולות המשלבות בתוכן גופי תאורה, גזיבו, מערכת קירור, מערכות סולריות, מטבחונים ועוד.
 
הצטרפו למועדון
התקשרו אלינו: 03-6359708
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
    

 
מפת אתר פרגולות אלומיניום